Kobra Kościan wraca z workiem medali!

W miniony weekend w Knurowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Masters w wyciskaniu leżąc. Znakomicie spisali się zawodnicy z klubu Kobra Kościan.

Zawodnicy klubu Kobra Kościan na Mistrzostwach Polski zdobyli: 5 złotych medali i 2 medale brązowe. W kategorii 69 kg seniorek pierwsze miejsce zdobyła Natalia Świstara z wynikiem 100kg. Kategorię 57 kg Masters zwyciężyła Agnieszka Dąbrowska-Posała z wynikiem 55kg i zajęła trzecie miejsce w kategorii Open.

W kategorii 105 kg juniorów do 20 lat złoty medal i trzecie miejsce Open zdobył Mikołaj Buchwald z wynikiem 167,5 kg. W kategorii juniorów do 23 lat pierwsze miejsce w grupie do 93 kg i pierwsze miejsce Open zdobył Damian Szczepański z wynikiem 235 kg.

– Wszyscy nasi zawodnicy pokazali bardzo wysoki poziom sportowy jaki i skuteczność. W większości przypadków uzyskali swoje rekordy życiowe. Zawody były bardzo dobrze zorganizowane począwszy od nagród po poczęstunek śląskich potraw i kołoczòw, a także występów artystycznych. Wielkie brawa dla organizatorów! Podziękowania dla naszych sponsorów – mówi trener Roman Szymkowiak.

Zdjęcia: Kobra Kościan