Kącik malucha w urzędzie

Wchodząc do Urzędu Miejskiego w Kościanie, mieszkańcy naszego miasta mogą być zaskoczeni widokiem nowego pomieszczenia, które ucieszyć powinno dzieci, ale też rodziców załatwiających swoje sprawy. Powstał “Kącik malucha”.

“Kącik malucha” powstał w miejscu, gdzie jeszcze do niedawna znajdowała się kasa. Jako, że liczba płatności w urzędzie znacznie spadła, kasa została zlikwidowana, a terminal płatniczy ulokowano w Biurze Obsługi. W “kąciku” dzieci mogą na chwilę usiąść, pobawić się i porysować, dając rodzicom, dziadkom, czy innym opiekunom czas na spokojne załatwienie sprawy. Poprzez Biuro Obsługi jesteśmy w stanie na czas wypełniania dokumentów zabezpieczyć opiekę nad dziećmi, które mogą skorzystać z tego skromnego wyposażenia i znaleźć tu chwilę zainteresowania – mówi burmistrz Michał Jurga.

Reklama

Zmieniło się też miejsce, gdzie znajduje się Wydział Gospodarki Przestrzennej i Mienia Gminnego. Wcześniej znajdował się on na piętrze urzędu, a teraz przeniesiony został do pomieszczeń na parterze pozostałych po wydziałach Urzędu Stanu Cywilnego.

[envira-gallery id=”10401″]

Go to TOP