Jutro finał WOŚP! Atrakcje w naszym powiecie

Już jutro odbędzie się 29 finał WOŚP. Pomimo wielu ograniczeń sztaby i tak przygotowały kilka ciekawych atrakcji.

Na najbliższą niedzielę, czyli na jutro, 31 stycznia, przełożono tegoroczny finał WOŚP. Początkowo miał odbyć się 10 stycznia, jednak z powodu pandemii podjęto decyzję, by przesunąć go o trzy tygodnie. Niestety przez ten czas nic się nie zmieniło i wydarzenie obchodzone będzie o wiele skromniej. Mimo to sztaby przygotowały kilka atrakcji.

Na ulicach miast i miejscowości naszego powiatu od rana spotkać będzie można kwestujących wolontariuszy. Datki można też wrzucać do stacjonarnych puszek, albo dokonywać wpłat poprzez eSkarbonki.

Kościan

W Kościanie w południe wystartuje wielkoorkiestrowy bieg organizowany przez Sztafetę Ateńską. W tym samym czasie ruszą licytacje gadżetów w Kościańskim Ośrodku Kultury. Przedmioty obejrzymy z dziedzińca KOK przez okna, a ceny podbijemy osobiście na miejscu, lub telefonicznie. Wyniki licytacji poznamy o 17.00.

Krzywiń

W Krzywiniu tegoroczny sztab zarejestrowali Mrozoodporni, nie zabraknie więc kąpieli morsów. W tym roku wspólnego wejścia do wody jednak nie będzie, a kąpiele odbywać się będą w małych grupkach, od południa. Zaplanowano też akcję “Policz się z cukrzycą”. W jej ramach każdy kto pokona odpowiedni dystans biegnąc, jadąc rowerem, lub idąc z kijkami otrzyma pamiątkowy medal. W Domu Strażaka odbędzie się też koncert transmitowany on-line, podczas którego promowane będą gadżety.

Śmigiel

W Śmiglu na finał zaplanowano zmotoryzowany korowód. Strażacy ochotnicy wraz z motocyklistami, miłośnikami pojazdów terenowych, wraków oraz strażakami przejadą ulicami miasta. Relację z tego wydarzenia obejrzymy na profilu śmigielskiego centrum kultury. Licytacje odbywać się będą telefonicznie. Jest o co walczyć. Kupić będzie można nawet samochód.

Czempiń

Czempiński sztab przygotował wydarzenie na żywo do obejrzenia on-line. Będzie wesoło, ciekawie, ale też trochę nostalgicznie, bo organizatorzy przygotowują wspomnienia z poprzednich finałów. Podczas transmisji promowane też będą gadżety do kupienia.

Szczegóły wydarzeń dostępne na stronach internetowych sztabów i profilach facebook’owych.

do Góry