Juna-Trans pewnie wygrywa z Lechią [ZDJĘCIA]

Piłkarki Juna-Trans Stare Oborzyska pewnie wygrywają z Lechią Gdańsk w trzecioligowym meczu piłki nożnej. Oborzynianki pokonały rywalki 3:1.

W sobotę, 10 września, Juna-Trans Women Stare Oborzyska podejmowała na własnym boisku piłkarki z Lechii Gdańsk w ramach trzeciej kolejki 3 ligi piłki nożnej kobiet. Będące na 2 miejscu w ligowej tabeli oborzynianki, po dwóch wygranych meczach, celowały oczywiście w zwycięstwo. Już od początku spotkania nieznaczną przewagę na boisku miały zawodniczki Juny, ale to rywalki z Gdańska cieszyły się z pierwszego gola. Już w 9 minucie spotkania, po faulu w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla gości, który wykorzystała Viktoriya Kuda. 15 minut później do wyrównania doprowadziła Małgorzata Ładniak i do końca połowy wynik już się nie zmienił.

Druga część meczu to od początku dominacja piłkarek ze Starych Oborzysk. Intensywnie atakowały bramkę rywalek, co poskutkowało kilkoma ciekawymi okazjami do objęcia prowadzenia. Zwłaszcza po jednym z rzutów wolnych, wykonanych bezpośrednio na bramkę, ale niestety piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później ten stały element gry doprowadził do wyniku 2:1 za sprawą pięknego strzału Laury Czudzińskiej. Niespełna dwadzieścia minut później podwyższyła Dobrosława Skorupska. Wcześniej dziewczęta z Juny także celnie trafiły do bramki, ale piłka linii bramkowej nie przekroczyła wybita przez jedną z zawodniczek Lechii. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem była jeszcze szansa na podwyższenie wyniku, ale tutaj świetną interwencją popisała się bramkarka przeciwniczek. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Kolejny mecz oborzynianki zagrają już w środę. Zmierzą się w Pucharze Polski na szczeblu WZPN z Lipnem Stęszew. Mecz o 16.45 w Stęszewie.