W weekend w Dębicy odbywały się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Tenisie Stołowym. Ogromny sukces odniosła tam Julia Borowska z Polonii Śmigiel zdobywając brązowy medal!

W Dębicy na Mistrzostwach Polski Polonię Śmigiel reprezentowały Julia Borowska i Aleksandra Przybylska. Dziewczęta rozpoczęły mistrzostwa od gry drużynowej. W piątek walczyły o wyjście z grupy i mecz ten na długo pozostanie im w pamięci. Początkowo przegrywały 0:2, by po walce w deblu i grze liderek zespołów zrobiło się 2:2. O wszystkim decydowała Aleksandra, która wytrzymała presję i wprowadziła Polonię do czołowej 8 turnieju. W walce o medal dziewczyny musiały uznać wyższość ekipy z Rzeszowa 1:3. Ostatecznie zajęły miejsce 5-8, co należy uznać za ogromny sukces.

W grach indywidualnych poszło nieco gorzej. Młode zawodniczki zgodnie zajęły lokaty w przedziale 33-48. Jednak to, co nie udało się wcześniej miało udać się w grach podwójnych. Julka Borowska grała w parze z Natalią Maciałek (PKS Kolping Jarosław), a Ola Przybylska z Zuzanną Bazylewska (Brzeg Dolny). Polonistki już w pierwszej rundzie zagrały przeciwko sobie. Zwyciężyło doświadczenie Juli i Natalii.

Debel ten już w kolejnej grze okazał się lepszy od turniejowej “dwójki”. W decydującym o medalu grze, gdzie rywalki grały bardzo niewygodnym stylem śmigielsko-jarosławska para okazała się lepsza i stała się niewątpliwie sensacją mistrzostw. Finał nie był niestety dany Julii i Natalii, gdyż w 1/2 finału uległy wyżej notowanym rywalkom. Ostatecznie zdobyły medal brązowy. Ten medal to historyczny sukces dla Polonii Śmigiel.

Źródło, zdjęcie: Polonia Śmigiel