W niedzielę w Racocie odbyła się charytatywna impreza dla sołtysa, Przemysława Kaczmarka. Zebrano podczas niej ponad 19 tysięcy złotych.

Impreza dla sołtysa odbyła się w hali sportowej przy szkole w Racocie. W organizację włączyło się wielu mieszkańców tej, ale też innych miejscowości z gminy Kościan, a także samego Kościana. Przede wszystkim odbyły się koncerty. Na scenie zaprezentowały się grupy Zodiak, RAP.fam, Strefa Zagrożenia Hałasem i SecondChild. Swoje umiejętności zaprezentował też Adrian Szczepaniak, młody pianista z gminy Kościan. Wrażenia estetyczne zapewnili za to tancerze ze Szkoły Tańca Poezja. Swojego kolegę z drużyny wspierali też członkowie Kościan Team, którzy w deszczowej pogodzie przybiegli do Racotu z Kościana.

Pomiędzy występami i koncertami przeprowadzano licytację ciekawych fantów i gadżetów. Można też było zakupić przepiękne przedmioty wykonane własnoręcznie przez panie z Klubu Seniora “Złota Jesień”. Działała kawiarenka z ciastami, a nie zabrakło też czegoś bardziej “konkretnego”. Dla najmłodszych przygotowano z kolei specjalną strefę z zabawami, zamkiem dmuchanym, mini-golfem i watą cukrową przygotowanymi przez firmę Anilandia. Przyznać trzeba, że furorę zrobiła zwłaszcza wata cukrowa.

do Góry