Huragan Srocko mistrzem! Darnowo i Lubosz na podium!

W niedzielę rozegrano ostatnią kolejkę tego sezonu ligi wiejskiej gminy Kościan. Zaskoczeń podczas niej nie było, a całą ligę wygrał Huragan Srocko.

W ostatniej kolejce ligi wiejskiej rozegrano trzy mecze. W pierwszym z nich Olimpia Stary Lubosz zremisowała z liderem tabeli, drużyną Huragan Srocko 2:2. Jak widać zawodnicy ze Srocka do ostatniego meczu podeszli “na luzie”, bo cokolwiek by się nie stało, to i tak już kilka kolejek wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo. Zawodnikom ze Starego Lubosza pozostaje satysfakcja, że jako jedyni „urwali punkty” mistrzowi.

W kolejnym meczu MAT Katarzynin przegrał z WKS Gryżyna 1:6. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, w drugiej części spotkania przewagę uzyskali goście i to oni zdobywają 3 punkty. W ostatnim meczu Rywal II Kurza Góra na własnym boisku pokonał Strzelca Darnowo 4:3. Darnowo mimo porażki i zrównania się punktami z Olimpią Stary Lubosz zajmuje drugie miejsce końcowej rywalizacji. Trzecie miejsce przypada drużynie Olimpia Stary Lubosz.

Była to ostatnia kolejka w sezonie 2021/2022, ale też ostania kolejka Ligi Wiejskiej Gminy Kościan. W tym miejscu kierujemy podziękowania dla wszystkich zawodników, którzy przez te kilkanaście lat przewinęli się przez LW, a szczególne podziękowania dla kierowników zespołów, bo to oni przygotowywali boiska i kompletowali zawodników na mecze. Podziękowania też dla wszystkich sędziów, sędziujących na przestrzeni lat mecze – informuje Artur Opas, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji gminy Kościan.

Tabela po ostatniej kolejce:

  1. Huragan Srocko – 31 pkt
  2. Strzelec Darnowo – 19 pkt
  3. Olimpia St. Lubosz 19 pkt
  4. WKS Gryżyna – 14 pkt
  5. Rywal II Kurza Góra – 13 pkt
  6. MAT Katarzynin – 9 pkt

Zdjęcia: OSiR gminy Kościan

do Góry