Honda wjechała do Obry. Kolizja w Pelikanie i Jarogniewicach [ZDJĘCIA]

W czwartkowe popołudnie strażacy otrzymali niecodzienne zgłoszenie, według którego, honda wjechała do Obry. Tego samego dnia doszło do zderzenia dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Pelikanie, a piątek rano do kolizji osobówki z ciężarówką.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w czwartek, 20 grudnia, przed godziną 15.00. Według ustaleń policji, 32-letnia mieszkanka gminy Kościan, kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu prawidłowo renault mascott. Za kierownicą renówki siedział 46-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Kierujący byli trzeźwi a postępowanie zakończyło się mandatem.

Tego samego dnia około 17.30 przyszło zgłoszenie, że samochód osobowy wpadł do Obry. Jak się okazało honda jazz stała na ul. Podwale, a jej właścicielka, mieszkanka gminy Kościan, opuściła auto by je odśnieżyć. Niestety nie zabezpieczyła odpowiednio samochodu, który stoczył się po skarpie do wody. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Samochód z wody wyciągali strażacy i pomoc drogowa.

Z kolei w piątek rano, przed godziną 6.00, doszło do groźnego zderzenia osobówki i ciężarówki na drodze krajowej nr 5 w Jarogniewicach. Kierujący peugeotem 53-latek z Kościana rozpoczął manewr wyprzedzania innego pojazdu, ale najprawdopodobniej nie upewnił się, czy może go bezpiecznie wykonać. Doprowadził więc do zderzenia z seatem, za kierownicą którego siedział 20-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Odłamki powypadkowe uszkodziły również trzeci pojazd, ciągnik siodłowy iveco. Na szczęście nikomu nic się nie stało, kierujący byli trzeźwi, a postępowanie zakończyło się mandatem.


do Góry