Historyczne mistrzostwa dla Polonii Śmigiel!

W weekend w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Seniorek i Seniorów. Były to historyczne mistrzostwa dla Polonii Śmigiel, której zawodnicy przywieźli kilka medali.

W zawodach prawo startu miały tylko 32 najlepsze zawodniczki i 32 najlepszych zawodników z naszego województwa. Polonię Śmigiel reprezentowała liczna, 6-osobowa grupa tenisistów stołowych: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła, Julia Borowska, Wojtek Walencki, Krzysztof Katafiasz i Jakub Jankowski. Były to historyczne mistrzostwa dla reprezentantów Polonii, ponieważ zdobyli jeden złoty i kilka brązowych medali. Dało to najlepszy wynik w historii klubu.

Indywidualnym Mistrzem Wielkopolski został 19-letni Jakub Jankowski. Kuba do indywidualnego złota dorzucił też 2 brązowe krążki. Brąz w deblu z innym Polonistą, Krzysztofem Katafiaszem oraz brąz w mikstcie z 13-letnią koleżanką klubową, Weroniką Trybułą.

Kolejny fenomenalny wynik to brązowy medal Julii Borowskiej w deblu z Weroniką Kaźmierczak z MKTS Opalenica. Julia została najmłodszą medalistką mistrzostw w Raszkowie.

Na ogromne brawa zasługują młode pingpongistki, które w starciu z koleżankami z I ligi zajmowały bardzo dobre pozycje. Najlepiej z polonistek zagrała Weronika Trybuła, która zakończyła zmagania na 7 pozycji. Jakub awansował na Mistrzostwa Polski które odbędą się w Arłamowie.