GreatMan Triathlon w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

W Nowym Dębcu odbyły się zawody z cyklu GreatMan Triathlon. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 1/4 i 1/8 IronMan’a. Do rywalizacji duathlonowej przystąpiły z kolei dzieci.

Już po raz siódmy w Nowym Dębcu zorganizowano zawody triathlonowe z cyklu GreatMan Triathlon. Tym razem zgłoszeń było więcej niż w poprzedniej edycji, więcej było też kibiców. W sumie wystartowało na tych dystansach ponad 300 osób i niemal 40 sztafet. Przed zawodami były obawy o los imprezy, bo rano padał ulewny deszcz, ale przed startem zawodów nieco się rozpogodziło.

1/8 IronMan’a

Od rana zawodnicy rywalizowali na dystansie 1/8 IronMana. Tutaj rywalizację zdominowali reprezentanci TM IRON TEAM. Zajęli wszystkie miejsca na podium wśród mężczyzn i drugie miejsce wśród kobiet, choć z identycznym czasem jak zwyciężczyni.

Pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Marcinek z Raciborza, trener drużyny, który wygrał również na tym dystansie przed rokiem. Tym razem trasę pokonał w godzinę i dwie sekundy, o osiem sekund wolniej niż rok temu. – Super, że ta impreza się odbyła patrząc na to, co się rano działo z pogodą, bo mocno lało. Trasa biegowa zmieniona, ale mega fajnie, że organizator, Paweł, po raz kolejny zrobił super imprezę. Było trochę strachu na etapie kolarskim, żeby się nie przewrócić, ale nikt upadku nie zaliczył. Trasa mega fajna, polecam imprezę – mówił po przekroczeniu linii mety. Drugie miejsce zajął Karol Janicki z Gostynia (1:01:32), a trzecie Jakub Sawiełajc z Bydgoszczy (1:02:13).

Z kolei wśród kobiet tryumfowała Martyna Lewandowska z Wolsztyna z wynikiem 1:11:07. Ten sam czas uzyskała też Ewa Urbańska z Bydgoszczy. – Chciałam tu dołożyć punkty do klasyfikacji grup triathlonowych, to był taki główny motyw, że tu przyjechałam. Dla mnie to miła odmiana, bo raczej skupiam się na długich dystansach. W poprzedni weekend robiłam pełnego IronMan’a. Bardzo dobra i szybka trasa rowerowa. Bieganie cieszę się, że zostało przeniesione z lasu, ale też fajna trasa. Pogoda do startów jest bardzo dobra. Nie wiedziałam, czego się spodziewać, miałam bardzo luźne treningi, więc jestem zaskoczona, że tak dobrze poszło – mówiła Urbańska. Podium uzupełniła Alicja Chrzanowska z Kościana (1:11:20).

Wśród sztafet najlepsi okazali się reprezentanci “Na ostatnią chwilę” w składzie: Maciej Woźniak, Łukasz Bartkowiak i Marcin Mostowski.

1/4 IronMan’a

Na dystansie dłuższym najlepszy był Andrzej Szczużewski ze Strzelec Opolskich (2:05:27), drugi był Jakub Naczk z Lubonia (2:06:42), a trzeci Michał Wierzbicki ze Świebodzina (2:07:48). Wśród pań tryumfowała Anna Andrałojć z Bydgoszczy (2:24:53), miejsce drugie zajęła Joanna Żmich-Fórmaniak, także z Bydgoszczy ((2:24:58), a podium uzupełniła Joanna Drop z Zielonej Góry.

Wśród sztafet na dystansie 1/4 IronMana’a zwyciężyła drużyna “Zgrupka Promobil Team Sport” w składzie Daniel Osik, Mateusz Jucki, Adrian Wróblewski.

Pomiędzy rywalizacją triathlonową odbyły się też zawody duathlonowe dla dzieci. Te rywalizowały biegnąc i jadąc na rowerkach na dystansach uzależnionych od kategorii wiekowej.