GreatMan Triathlon w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Niespełna 400 zawodników, 26 sztafet i około setka dzieci. Tegoroczny GreatMan Triathlon w Nowym Dębcu cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

W Nowym Dębcu odbywają się zawody z cyklu GreatMan Triathlon. Podobnie jak przed rokiem zawody zorganizowano przed sezonem letnim, a nie jak we wcześniejszych latach we wrześniu. Inaczej jednak niż przed rokiem, tym razem zainteresowanie zawodami było bardzo duże. Do startu na dystansach 1/4 i 1/8 Ironmana zgłosiło się łącznie niemal 400 sportowców i prawie 30 sztafet. Do zawodów GreatKids zgłoszono z kolei ponad setkę dzieci, a rozegrano też dodatkowy, bardzo krótki dystans, w którym udział wzięło kilkanaście osób.

Reklama

Najpierw wystartowały zawody na nowym dystansie o nazwie “Tri Future”. To dystans dla młodych triathlonistów. Tutaj rywalizację ukończyło 16 osób, które do pokonania miały 100 metrów pływania, 4 kilometry jazdy rowerem i kilometr biegiem. Najlepsza okazała się Maria Górniak z Poznania, której towarzyszył tata, Michał. – Najprzyjemniejsze było chyba pływanie, bo przyjemna woda była. Bieg najbardziej męczący, a rower taki idealny – mówiła po przekroczeniu linii mety. – Marysia startuje już trzeci rok. Od tego roku trenuje w klubie AZS Triathlon UAM Poznań i od tego roku ma pierwsze poważniejsze starty, więc fajne przetarcie to były – dodaje jej tata. Drugie miejsce zajął Iwo Dymitrowski z Wolsztyna, a trzecie Dorian Baumann z Garbów.

Potem przyszedł czas na rywalizację na dystansie 1/8 IM. Do pokonania uczestnicy mieli 475 metrów pływania, potem 22,5 km na rowerze i 5,25 km biegu. Pierwszy linię mety przekroczył Maksymilian Grycz z Włoszakowic z czasem 1:05:38. – W Dębcu pierwszy raz, ale w GreatManie drugi. Rok temu startowałem w Śremie. W pływaniu straszna pralka była. Do pierwszej bojki straszna fala, ale potem już dobrze. Bieg też był ciężki, ale czułem, że mam przewagę, więc nie musiałem cisnąć. Gdzieś tam z tyłu głowy miałem, że jest szansa na podium – mówił po przekroczeniu linii mety. Drugi na mecie zameldował się Robert Walczak z Poznania (1:06:29), a trzeci był Adam Mazur z Lubina (1:07:52). Wśród kobiet zwyciężyła Patrycja Bielecka z Michałowa z czasem 1:12:32. Druga na mecie zameldowała się Anna Zagorska z Poznania (1:15:41), a trzecia Justyna Barańska z Kalisza (1:16:17).

Wśród sztafet najlepsi okazali się reprezentanci drużyny “Lejdis & Gentelman w składzie: Alicja Chrzanowska (pływanie), Marta Brukwińska (rower) i Adam Kościański (bieg). Osiągnęli wynik 1:08:09. – Płynęło się dobrze, ale była dość dużą fala. Z wody wyszłam trzecia, więc zmiana dość dobrze wyszła – opowiada Alicja. – Dalej też niestety wiało, ale warunki każdy ma równe, więc trzeba było dać z siebie sto procent. Rywale naciskali, ale starałam się uciekać – mówi Marta. – Było super, dziękuję dziewczynom. Bardzo mi się podobało, super trasa i super przygotowane zawody – dodaje Adam. Startują w Nowym Dębcu od samego początku i już zapowiadają, że będą bronić pierwszego miejsca za rok.

Reklama

Trwa rywalizacja dzieci oraz na dystansie 1/4 IronMan’a.

Go to TOP