Gra miejska w Poznaniu? Powstańcy: “Nie oddamy”

Tegoroczna gra miejska “Kryptonim Wolność” odbędzie się w Poznaniu – poinformował Michał Jurga. – Nie oddamy gry! – zakrzyknęli powstańcy wbiegając do pokoju burmistrza i ratując całą sytuację. Impreza odbędzie się więc w Kościanie, 17 lutego.

Informacja o przeniesieniu gry miejskiej do Poznania była oczywiście żartem, choć włodarze miasta zdążyli już podczas konferencji prasowej dla dziennikarzy nakreślić, że uczestnicy będą wożeni do stolicy Wielkopolski specjalnymi pociągami, a zadania zlokalizowane zostaną w całym mieście, nawet na lotnisku. Powstańcy jednak ustrzegli kościaniaków przed tym nieroztropnym ruchem władz miasta i uprowadzili dziennikarzy, burmistrza, jego zastępcę, przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana, a także wójta gminy Kościan i jego zastępcę do podziemi urzędu, by nakreślić plany tegorocznej gry i wręczyć uprowadzonym powołania.

Gra Miejska “Kryptonim Wolność” odbędzie się oczywiście w Kościanie. – Z lotniskiem nie żartowaliśmy – twierdzi zastępca burmistrza Maciej Kasprzak, choć nie ujawnia, gdzie będzie zlokalizowane i jaką misję trzeba będzie wykonać w związku z nim. Ciekawym motywem będzie też na pewno historia strajku kiełczewskich dzieci. Misje do wykonania uczestnicy poznają już podczas imprezy, organizatorzy zapowiadają jednak, że nie będą powtarzać się te z lat poprzednich.

Drużyny mogą się rejestrować poprzez stronę internetową gry: www.gramiejska.koscian.pl do 14 lutego. Jeden zespół liczy od 5 do 8 osób, nie ma znaczenia wiek, bo najważniejsza jest tutaj zabawa i poznawanie historii. Jeśli ktoś ma problem z zebraniem drużyny, może odwiedzić facebookowy profil gry i tam skompletować skład. Dołączyć do drużnym będzie także można w dzień gry o godz. 10.00 w kościańskim ratuszu.

[envira-gallery id=”10355″]

do Góry