Gra Miejska w Kościanie już 15 lutego! Trwają zapisy!

W sobotę, 15 lutego, odbędzie się kolejna Gra Miejska w Kościanie. Już po raz dziewiąty nasze miasto zamieni się w wielką planszę do gry.

Gra Miejska “Kryptonim Wolność” w Kościanie odbędzie się w sobotę, 15 lutego. Fabuła gry inspirowana jest historycznymi wydarzeniami wyzwolenia Kościana podczas Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. W centrum miasta będzie można spotkać rekonstruktorów oraz aktorów odgrywających historyczne postaci. Nie zabraknie oczywiście graczy przebranych w stroje z tamtych czasów, do czego zresztą organizatorzy zachęcają.

Zadania i inscenizacje przenoszą graczy w klimat konspiracji, ale też pomagają uczestnikom w pokonywaniu wielu czekających na nich misji. Uczestnicy będą musieli wcielić się w rolę powstańców, skautów i sanitariuszy. Grę przeprowadzą, jak co roku, rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia imienia “Kościańskiej Rezerwy Skautowej” oraz grupy Artyleria z Poznania. Współorganizatorami są gmina Kościan, Starostwo Powiatowe w Kościanie i kościańskie samorządowe instytucje kultury.

Zarejestrować drużynę można tylko do środy, 13 lutego. Warto więc się pospieszyć. Szczegóły, rejestracja oraz pierwsze wskazówki na stronie internetowej www.gramiejska.koscian.pl.

Zobacz też: Gra Miejska 2019 [ZDJĘCIA]

do Góry