Gmina Śmigiel wyróżniona za innowacyjność!

Gmina Śmigiel wyróżniona w konkursie Innowacyjny Samorząd. Wyróżnienie wiceburmistrz Śmigla odebrał podczas uroczystej gali w Warszawie.

Kilka tygodni temu samorząd gminy Śmigiel zgłosił do konkursu innowacyjny projekt pn. Wdrożenie transparentnego systemu o budżecie – LINK. Gmina Śmigiel została wyróżniona w kategorii gmin miejsko-wiejskich. – Zachęcamy mieszkańców by korzystali z platformy. Strona w prosty i przejrzysty sposób umożliwia pokazanie mieszkańcom wydatków i dochodów – mówi burmistrz Małgorzata Adamczak. – Przypomnę, że gmina Śmigiel jako pierwsza w powiecie postawiła na transparentność finansów publicznych i wprowadziła taką platformę – dodaje.

Warto zajrzeć na tę stronę. Oprócz prezentacji budżetu znajdziemy tam m.in. kalkulator. Wpisując w niego swój dochód dowiemy się ile pieniędzy z naszej pensji trafia do budżetu. Z podziałem na konkretne zadania np. oświatę, rodzinę, administrację publiczną itd. O platformie pisaliśmy w artykule: “Sprawdź budżet gminy“.

Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali, 26 lutego, w Warszawie. Konkursie Innowacyjny Samorząd organizował Serwis Samorządowy PAP.

do Góry