Gangsterskie porachunki. Zatrzymano 4 kościaniaków!

Leszczyńska policja zatrzymała czterech mieszkańców powiatu kościańskiego. Chodzi o gangsterskie porachunku z narkotykami w tle.

Pod koniec maja przypadkowy świadek poinformował policję o możliwym porwaniu w centrum Leszna. Pobity i skrępowany młody mężczyzna miał zostać wrzucony do bagażnika wiśniowej mazdy, która odjechała w nieustalonym kierunku. Informacja postawiła na nogi leszczyńskich policjantów, którzy przystąpili do intensywnych czynności. Szybko potwierdzono, że na starówce doszło do brutalnego rozboju z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Sprawcy posługiwali się gazem. Jeden z zaatakowanych mężczyzny zdołał uciec napastnikom. Drugi został siłą wrzucony do pojazdu.

W działania pościgowe zaangażowano znaczne siły policyjne. – Brutalność ataku oraz zuchwałość sprawców, którzy działali w biały dzień w centrum miasta wskazywała, że szybkość działania funkcjonariuszy może decydować o życiu i zdrowiu ofiary. Prowadzone czynności doprowadziły kryminalnych na jeden z MOP-ów przy trasie S5, gdzie namierzono napastników oraz ich pojazdy. Akcja zakończyła się zatrzymaniem trzech młodych mieszkańców powiatu kościańskiego w wieku 19, 21 oraz 22 lat. Zatrzymano też towarzyszącą im kobietę. Kolejny wpadł w ręce funkcjonariuszy na terenie powiatu kościańskiego. Mimo młodego wieku zatrzymani posiadają już notowania w policyjnych kartotekach. Między innymi za przestępstwa narkotykowe czy przeciwko mieniu – informuje Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Sprawcy wyjawili, że porwanego mężczyznę po pobiciu oraz pozbawieniu garderoby pozostawili na terenie poligonu wojskowego w rejonie Gronówka. Półnagi o własnych siłach dotarł do swojego mieszkania w Lesznie.

– Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie czynności pozwoliły ustalić, że motywem działania sprawców były wzajemne porachunki dwóch grup. Ich tłem są środki odurzające, które policjanci zabezpieczyli w trakcie przeprowadzonych przeszukań. Sprawa ma charakter wielowątkowy – dodaje Żymełka.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia szeregu przestępstw m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienia wolności oraz gróźb karalnych. Na wniosek prokuratury wszyscy stanęli przed leszczyńskim sądem, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy. Pozostaną w areszcie przez 3 miesiące. Za zarzucone czyny grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło, zdjęcie: KMP w Lesznie

do Góry