Dzieci z Misia Uszatka pomagają Wiktorowi!

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4 Misia Uszatka w Kościanie znów pomagają. Tym razem małemu Wiktorowi, który zmaga się z agresywnym nowotworem wątroby.

O tym, że dzieci z Przedszkola Misia Uszatka lubią pomagać przekonaliśmy się chociażby przy zbiórkach karmy i innych rzeczy dla zwierząt. Tym razem przedszkolaki postanowiły pomóc 3-letniemu Wiktorowi Ratajczakowi. Organizują kiermasz książek. Dzieci przekazały swoje książki na sprzedaż, a rodzice innych mogą zakupić je dla swoich dzieci. Wszystkie uzbierane w ten sposób pieniądze zasilą konto zbiórki na leczenie Wiktorka Ratajczaka.

Akcja to wspaniały przykład pomocy na małą skalę, ale za to dający też przykład innym, że pomóc można w każdy sposób. A pomagać warto. Dlatego też dzieci zachęcają też innych przedszkolaków i przedszkola, do organizowania podobnych akcji.

Przypomnijmy, że Wiktor Ratajczak, którego rodzice pochodzą z Kościana, zmaga się z bardzo agresywnym nowotworem wątroby. Jedyną szansą dla chłopca jest kosztowna terapia. Potrzeba około 6 milionów złotych. Czasu pozostało niewiele, a stan chłopca się pogarsza. Pomóc Wiktorowi można TUTAJ.

do Góry