Dwie kolizje na obwodnicy w niecałą godzinę [ZDJĘCIA]

Przed i po godzinie 17.00 miały miejsce dwie kolizje na obwodnicy Kościana. Obie na drodze krajowej nr 5 pomiędzy rondem w Kiełczewie, a wyjazdem z Kościana w stronę Poznania.

W pierwszej kolizji, do której doszło około godziny 16.35, uczestniczyły dwa busy. – Kierujący renault master, 29-letni mieszkaniec okolic Białej Podlaskiej nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył iveco daily – relacjonuje Radosław Nowak, rzecznik KPP w Kościanie. Za kierownicą drugiego pojazdu siedział 26-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego. Jednego z kierowców przetransportowano do szpitala na badania, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obaj uczestnicy byli trzeźwi, a sprawcę ukarano mandatem.

Druga kolizja miała miejsce około 17.20, bliżej ronda w Kiełczewie. Wyglądała niemal identycznie, jednak brały w niej udział dwie osobówki. Kierujący oplem corsa, 25-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Najechał na tył samochodu marki kia ceed, prowadzonego przez 36-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. W tym przypadku kierowcy nie odnieśli obrażeń. Obaj byli trzeźwi, a sprawcę ukarano mandatem.

Te dwie kolizje na obwodnicy Kościana spowodowały spore utrudnienia dla kierowców. Na czas działania służb ruch był spowolniony i odbywał się wahadłowo.


do Góry