Dwa zdarzenia z udziałem pieszych w Kościanie i Śmiglu!

W środowe popołudnie miały miejsce dwa zdarzenia na drogach z udziałem pieszych. W obu przypadkach nie wiadomo jeszcze kto zawinił.

W Kościanie na Placu Wolności i Śmiglu na ul. Sienkiewicza miały miejsce dwa zdarzenia z udziałem pieszych na drodze. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do pierwszego doszło około 18.30 na Placu Wolności w Kościanie. Doszło tam do potrącenia 13-letniej dziewczyny, mieszkanki Kościana, na przejściu dla pieszych. Zdarzenie nie wyglądało groźne, ale na wszelki wypadek na miejsce zadysponowano karetkę pogotowia. Ta jechała z Krzywinia, 42-letni kierowca wraz z policją postanowili więc przewieźć dziewczynę do szpitala na własną rękę. Ostatecznie trafiła do szpitala w Poznaniu. Nadal nie wiadomo, czy odniosła jakieś poważniejsze obrażenia. Policja ustala szczegóły zdarzenia i winnego. Nie wiadomo bowiem, czy nastolatka nie wtargnęła na przejście dla pieszych, czy nie zauważył jej kierowca.

Do drugiego zdarzenia doszło w Śmiglu około godziny 20.30. 18-letni kierowca, mieszkaniec gminy Śmigiel jechał ul. Sienkiewicza. Według początkowych ustaleń policji nagle na drodze pojawiła się 56-latka, również mieszkanka gminy Śmigiel, która przewróciła się na bok samochodu. Również trafiła do szpitala na badania, ale nie ma jeszcze informacji o obrażeniach. Tutaj także nie wiadomo jeszcze kto zawinił. W toku wyjaśniania sprawy okazało się jednak, że przebieg mógł być inny. Dokładne okoliczności bada policja.

do Góry