W minioną sobotę, 14 stycznia w Warszawie odbyła się Gala Polskiego Związku Triathlonu podsumowująca rok 2022. ChampionMan Duathlon w Czempiniu został najlepszą imprezą 2022 roku.

Na gali wręczono m.in. nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek w rankingu grup wiekowych Polskiego Związku Triathlonu, zawodnika roku, najlepszego trenera oraz najlepszej imprezy. Spośród wszystkich licencjonowanych imprez sportowych Polskiego Związku Triathlonu to właśnie ChampionMan Duathlon w Czempiniu wygrał! Takiego wyboru dokonali w internetowym głosowaniu zawodnicy, trenerzy, organizatorzy i kibice.

To naprawdę wyjątkowe wyróżnienie! – mówi Piotr Lisiecki. – Ta nagroda tym bardziej zasługuje na uznanie, ponieważ z zawodami ChampionMan Duathlon Czempiń konkurowało wiele wydarzeń sportowych mających dłuższe tradycje i będących bardzo znanymi zawodami nie tylko w Polsce. Między innymi  Enea Ironman Gdynia, Enea Ironman 70.3 Poznań, Castle Triathlon Malbork, Susz Triathlon, Triathlon Rzeszów, JBLTriathlon Sieraków, Rumia Duathlon i wiele innych. Wiedzieliśmy, że nasze zawody są bardzo popularne wśród zawodników z całej Polski i że dużo osób może głosować na ChampionMana, ale kompletnie byliśmy zaskoczeni wygraną. Gdy na Gali wyczytano właśnie naszą imprezę, nie mogliśmy ukryć emocji i łez wzruszenia. Ta prestiżowa nagroda jest podsumowaniem naszej wspólnej wieloletniej pracy z Gminą Czempiń, dzięki której można było utrzymać tak wysoki poziom zawodów – podkreśla.

Wielu spotkanych na Gali zawodników podkreślało, dlaczego ChampionMan jest wyjątkowy. Dwie rzeczy się powtarzały. Nieprawdopodobny i niespotykany na tego typu imprezach doping kibiców (słynne już na całą Polskę są strefy kibica zorganizowane przez sołectwa na trasie rowerowej, a od ubiegłego roku i biegowej) oraz bogata strefa finishera (w którą całe serce wkłada Koło Gospodyń Wiejskich ze Słonina). Zawodnicy doceniają również szybką trasę rowerową, fantastycznych i zawsze uśmiechniętych wolontariuszy i perfekcyjną organizację. Od biura zawodów, przez strefę zmian do idealnie wymierzonych i zabezpieczonych tras. Każdy podkreślał, że czuć w Czempiniu wyjątkową atmosferę, że gdy wjeżdżają do miasta i widzą flagi, bilbordy, plakaty czy witacze to wiedzą, że to miasto żyje tą imprezą, że każdy napotkany mieszkaniec służył pomocą i zagadywał o wrażenia z zawodów.

Duma gminy Czempiń

ChampionMan Duathlon Czempiń to zawody niezwykłe, o czym wie każdy, kto choć raz w drugi weekend maja zawitał w Czempiniu. Nie potrafię opisać słowami podziwu dla zawodników, którzy pokonując trasę, prowadzą wręcz heroiczną walkę. Sam startowałem kilka razy w dystansie „dla amatorów”, więc wiem, jak wygląda to zarówno ze strony kibica, jak i zawodnika. Na trasie zawodów trwa walka z własnymi słabościami, walka o pobicie osobistych rekordów. A potem są łzy wzruszenia, radości i bólu, drżenie mięśni, skurcze… Witam na mecie tych ludzi, skrajnie wyczerpanych i wiem, że to prawdziwi „ludzie ze stali”. Oprócz niesamowitych emocji udaje się zachować rodzinną, piknikową atmosferę. ChampionMan to festiwal sportu i radości. Szereg atrakcji towarzyszących. Wszystko skąpane w słońcu i cudownej energii ludzi, którzy przybywają nie tylko na zawody, ale też by poczuć tę atmosferę i być tego dnia w „duathlonowej stolicy Polski”. To dla nas ogromny zaszczyt, że starania i serce, które wkładamy w organizację zawodów zostały docenione. Dziękuję organizatorom i życzę Wam udanej edycji 2023 – mówi burmistrza Czempinia, Konrad Malicki.

Organizatorzy zawodów Piotr i Izabela Lisieccy z firmy Ponokai Sport & Event bardzo dziękują wszystkim sympatykom za oddanie głosu na Championman Duathlon Czempiń. Dziękują gminie Czempiń, Burmistrzowi Konradowi Malickiemu, Sponsorom, Partnerom, Służbom Zabezpieczającym, Wolontariuszom i kibicom za wsparcie przy organizacji tak trudnego wydarzenia.

W tym roku zawody odbędą się 12-13 maja 2023 roku. Będzie to siódma edycja imprezy. Po raz czwarty odbędą się Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim (10 km biegu, 60 km na rowerze, 10km biegu). Tradycyjnie będzie też rozgrywany dystans sprint (5 km + 20 km + 2,5 km) i zawody duathlonowe dla dzieci Coccodrillo ChampionKids Duathlon. Odbędzie się też rywalizacja sztafet duathlonowych na obu dystansach. Więcej informacji o zawodach i zapisach www.duathlonczempin.pl 

Źródło, zdjęcia: Urząd Miejski w Czempiniu

do Góry