W ostatnim czasie w Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach przeprowadzano remonty. Uprzątnięto także tereny zielone. Na ten cel powiat wydał ponad 400 tysięcy złotych.

Wyremontowano i odświeżono między innymi elewację pałacu, głównego budynku administracyjnego DPS -u. Przyległy do niego park oczyszczono i wysprzątano z krzewów i chaszczy. Wydano na to 56 tys. zł. Ponadto wyremontowano i położono kostkę na rampie przylegającej do pawilonu mieszkalnego, co ułatwi korzystanie z kuchni i kotłowni. Koszt remontu rampy to ponad 78 tys. zł. Wokół placówki postawiono także nowe ogrodzenie, co z kolei kosztowało 27 tys. zł.

Poza pracami na zewnątrz, w budynku pawilonu mieszkalnego, zamontowano nową windę. Wyremontowano kilka pomieszczeń mieszkalnych, pomieszczenia gospodarcze, w których znalazło się m.in. miejsce na kuchnię terapeutyczną. Remontu doczekały się także pomieszczenia po dawnej szatni dla pracowników, zaadaptowano też pomieszczenia na pralnię. Koszt tych inwestycji to kwota prawie 150 tys. zł, a windy 70 tys. Poza tymi inwestycjami zakupiono i zamontowano ściankę akustyczną, a także kupiono automat myjący, pralki i suszarki do pralni. Łącznie koszt tych zakupów to ponad 38 tys. złotych.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

[envira-gallery id=”9983″]

do Góry