Dobra passa się skończyła. Przegrana Obry!

Każda dobra passa się kiedyś kończy. W przypadku Obry Kościan zakończyła się po czterech wygranych. W wyjazdowym meczu kościaniacy ulegli nieznacznie Tarnovii.

Do Tarnowa Podgórnego piłkarze Obry jechali po czterech z rzędu zwycięstwach. Zarówno piłkarze, jak i kibice liczyli, że dobra passa jeszcze potrwa. Niestety mimo dobrej postawy przeciwnicy okazali się lepsi. Podobnie jak w przypadku poprzednich meczów kościaniacy zaczęli mocno i szybko objęli prowadzenie. Bramkarza gospodarzy pokonał Tomasz Marcinkowski, po celnym podaniu Mansura Maigari. Przewagi nie dali sobie odebrać i na przerwę schodzili z przewagą.

W drugiej połowie mocniej ruszyli gracze Tarnovii. Szybko, bo już w czwartej minucie drugiej części spotkania, udało im się wyrównać. Kilkanaście minut później wyszli na prowadzenie, dzięki szybkiemu kontratakowi. Kościaniakom zabrakło niestety nieco szczęścia, bo kilka okazji do wyrównania mieli. Niestety mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

W sobotę Obra zagra ostatni mecz na własnym stadionie w tym roku. Kościaniacy podejmą Lubuszanina Trzciankę. Obra aktualnie zajmuje 9 miejsce w tabeli.