Cztery osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło wczoraj po 21.00 na drodze ekspresowej nr 5 niedaleko węzła Kościan Południe.

Zdarzenie miało miejsce na pasie ruchu w kierunku Poznania. Według ustaleń policji kierujący oplem corsa, 33-letni mieszkaniec Poznania, najechał na tył skody fabia, którą podróżowało trzech mężczyzn, obywateli Gruzji. Cztery osoby trafiły do szpitala – trzy z opla oraz kierowca skody, który jechał sam. Najciężej poszkodowany doznał poważnego urazu miednicy. Okoliczności i przyczyny wypadku bada policja.

– Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy wszystkim uczestnikom zdarzenia, a w szczególności osobie uwięzionej w pojeździe. Równocześnie w pojazdach odłączono akumulatory. Strażacy przystąpili do uwalniania osoby zakleszczonej. Wykorzystano do tego sprzęt hydrauliczny. Po uwolnieniu poszkodowanego, ułożono go na nosze i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Wszystkich uczestników zdarzenia przetransportowano do szpitala w Kościanie. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję ratownicy usunęli pozostałości pokolizyjne z jezdni – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Drogę udrożniono krótko przed północą.

Zdjęcia: KP PSP w Kościanie

do Góry