Warszawa to doskonałe miasto do zwiedzania. Niezwykłych miejsc, do których warto się wybrać jest cała masa. Znajdziecie tam nie tylko wspaniałą rozrywkę, klimatyczne knajpki, kawiarnie i restauracje, ale też atrakcje historyczne i kulturalne.

Stare Miasto

Jednym z najbardziej popularnych miejsc w Warszawie jest oczywiście Stare Miasto. Ten wyjątkowy obszar miasta został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolorowe kamienice, zamek królewski, kościoły i tętniące życiem wąskie uliczki tworzą bajkową atmosferę. Turyści i miejscowi chodzą tam na spacery, zakupy, do kawiarni, ale też do licznych muzeów.

Pałac Kultury i Nauki

Będąc w centrum Warszawy nie sposób nie zwrócić uwagi na monumentalny Pałac Kultury i Nauki. Z tarasu widokowego, który znajduje się na 30. piętrze można podziwiać zniewalającą panoramę miasta.

Jednak w budynku znajduje się o wiele więcej atrakcji, takich jak kino lub popularny Teatr 6. piętro, w którym można zobaczyć znakomite spektakle komediowe.

Łazienki Królewskie

Park Łazienki Królewskie to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w stolicy. Warto wybrać się tam na spacer po imponujących ogrodach, zwiedzić dawne pałace, np. niesamowity Pałac na Wyspie. Dodatkowo pod pomnikiem Chopina odbywają się też genialne koncerty Chopinowskie.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Dla tych, którzy interesują się historią, polecamy odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. To jedno z najciekawszych muzeów w kraju, w którym można zobaczyć jak wyglądała Warszawa przed II wojną światową. W instytucji znajdują się liczne zdjęcia, materiały, wideo i repliki sprzętu. 

/Materiał promocyjny

do Góry