Cmentarze zamknięte we Wszystkich Świętych!

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że we Wszystkich Świętych, dzień przed i Dzień Zaduszny cmentarze będą zamknięte!

– Żyliśmy myślą, że liczba zachorowań będzie malała, a ona była coraz wyższach. Nie chcemy doprowadzić do tego, że w środkach komunikacji, na cmentarzach i przy nich będą gromadzić się ludzie. Nie chcemy doprowadzać do ryzyka, by wskutek odwiedzin na cmentarza wiele osób poniosło śmierć – mówił Morawiecki. W związku z tym, oznajmił, cmentarze będą zamknięte.

Zamknięcie cmentarzy trwać będzie przez trzy dni. W sobotę, 31 października, we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny. Groby bliskich odwiedzić możemy dopiero po tym czasie. Zamknięcie nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i związanych z nimi czynności.

Wprowadzono też obowiązek pracy zdalnej dla pracowników administracji publicznej, jeśli to możliwe. Zaapelował też o pracę zdalną we wszystkich firmach, gdzie to możliwe. – Musimy przerwać łańcuch zakażeń – podkreślił premier.

Odnosząc się do protestów zaapelował o odłożenie sporów, by zwalczyć epidemię. – Bardzo proszę wszystkich, którzy mają w sobie złość: zostańcie w domach. W ten sposób najlepiej potwierdzimy to, że zadbamy o tych, których kochamy – mówił.

do Góry