Był pijany i spowodował kolizję. W Polsce przebywał nielegalnie

31-letni obywatel Mołdawii omal nie stracił życia w groźnym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze S5. Mężczyzna swoją bezmyślną jazdę w stanie nietrzeźwości zakończył na dachu. Zostanie wydalony z Polski.

W piątek, 14 czerwca, około godz. 22:00 oficer dyżurny kościańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o groźnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze S5 w okolicach węzła Śmigiel Północ. Wysłani na miejsce policjanci ustalili, że 31-letni obywatel Mołdawii, kierując pojazdem marki Opel, stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i z impetem uderzył w bariery energochłonne, po czym dachował. Zapewne zdarzenia można byłoby uniknąć gdyby szybkość reakcji kierowcy nie była obniżona przez sporą ilość alkoholu. Okazało się, że sprawca kolizji miał 1,34 promila alkoholu. Na szczęście pomimo sporej siły uderzenia, kierujący uniknął doznania poważniejszych obrażeń.

Reklama

Policjanci ustalili również, że obywatel Mołdawii przebywa nielegalnie na terytorium Polski, figurując w systemach jako osoba, której należy odmówić pozwolenia wjazdu na terytorium państw członkowskich strefy Schengen. Po przedstawieniu zarzutów kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości został przekazany Straży Granicznej w celu złożenia wniosku do sądu o umieszczenie mężczyzny w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców oraz przymusowe wydalenie z kraju.

Go to TOP