Bieg Przyjaźni w Widziszewie [ZDJĘCIA]

Już po raz 32. w Widziszewie odbył się Bieg Przyjaźni. W tegorocznej edycji wystartowało ponad 140 biegaczy, również z zagranicy.

W tym roku z powodu remontów została nieco zmieniona trasa biegu, co nie przeszkodziło zawodnikom osiągać dobrych czasów. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Szymon Krawczyk z Leszna, który zrobił to w nieco ponad 33 minuty. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się obywatele Białorusi, Sergei Kravchenia i Aleksei Amelczanka. Białorusinka, Katsiaryna Ptashuk, wygrała także wśród kobiet. W tej kategorii druga do mety przybiegła Dorota Przybysz z Grodziska Wielkopolskiego, a trzecia Joanna Lorenc z Wąsosza. Odbyły się także biegi dzieci.

Najlepsi zawodnicy w kategorii “open” otrzymali nagrody, a dodatkowe puchary wręczono w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wyłoniona też mistrza powiatu kościańskiego, którym został wielokrotny zwycięzca poprzednich edycji Biegu Przyjaźni, Krzysztof Szymanowski.