Bieg na orientację i festiwal kolorów w Starych Oborzyskach [ZDJĘCIA]

Już po raz drugi Młodzieżowa Rada Gminy Kościan zorganizowała bieg na orientację dla młodzieży, która aktywnie lubi spędzać czas. Na mecie przygotowano też piknik z festiwalem kolorów

W ubiegłym roku po raz pierwszy odbył się bieg na orientację zorganizowany przez Młodzieżową Radę Gminy Kościan. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo cieszył się sporym zainteresowaniem. Pisaliśmy o nim TUTAJ. Dlatego też zorganizowano drugą edycję tej imprezy, która odbyła się w niedzielę, 24 września. – Jest to bieg dla młodzieży z gminy i spoza gminy, a także dla całych rodzin. W tym roku uzbierało się dziesięć drużyn, zainteresowanie jest więc znów spore. Cieszy to, że dopisała nam pogoda, bo zachęca to do aktywnego spędzania czasu w gronie znajomych i rodziny – wyjaśnia Julia Naskręt, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Kościan i przewodnicząca Komisji ds. Sportu i Rekreacji tej rady. Jak podkreśla, rada stara się działać bardzo prężnie i ma sporo pomysłów na kolejne akcje zachęcające do aktywności.

Bieg na orientację rozpoczął się w Słoninie i zakończył na uroczysku w Starych Oborzyskach. Drużyny mogły składać się z maksymalnie 5 osób. Po drodze uczestnicy musieli odwiedzać punkty kontrolne i wykonywać na nich zadania związane ze środowiskiem, ekologią, ale także gminą Kościan. Na mecie na uczestników czekało ognisko, kiełbaski, muzyka, tańce, festiwal kolorów i świetna zabawa. Dla uczestników przygotowano też nagrody.

Zdjęcia: Piotr Pewiński, organizatorzy

do Góry