Bieg Chłapowskiego w Turwi [ZDJĘCIA]

W sobotę, 1 października, w Turwi odbył się XXXVi Bieg Top Farms imienia Dezyderego Chłapowskiego. W biegach głównych wystartowało około 230 biegaczy, a wcześniej także ponad 300 dzieci.

Tegoroczny Bieg Chłapowskiego powrócił do swojej przedpandemicznej formuły i oprócz rywalizacji na 5 i 10 kilometrów zorganizowano też rywalizację dzieci na dystansach krótszych. Zaczęto od biegów dla najmłodszych, na starcie których pojawiło się ponad 300 młodych zawodników, a które rozegrano przed południem. Po południu wystartowała rywalizacja zaliczana do Grand Prix Gminy Kościan. Trasa biegła ulicami Turwi. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy rywalizujący na dystansie krótszym, a chwilę po nich ci z dystansu dłuższego.

Dystans 5 kilometrów

Jako pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Maluśki z Obornik, który wygrywając zdobył też Grand Prix Gminy Kościan na tym dystansie. Po nim na mecie zameldował się Cezary Suchora z Kościana, a trzeci był Hubert Mikołajczak z Darnowa.

Wśród pań tryumfowała 17-letnia Zofia Teofilewska z Leszna, reprezentująca UKS Achilles Leszno, która potwierdziła swoją dominację w tegorocznym Grand Prix. – Biegło się fajnie. Była dobra pogoda, było więc fajnie. Druga była moja koleżanka, więc biegamy klubowo. Jest po sezonie, więc biegami takie biegi jak ten. Nie startowałam w jednym Grand Prix, a pozostałe wygrałam. Bardzo się cieszę – mówiła po przekroczeniu linii mety. Jak podkreśla, biega głównie na bieżni i przygotowuje się do mistrzostw polski. Pozostałe miejsca na podium zajęły jej koleżanki z Leszna: Amelia Tyczyńska i Wiktoria Rabiega.

Dystans 10 kilometrów

Wśród panów na dystansie dłuższym najlepszy był Didovodivk Dmytro z Ivanofrankiwska, ale reprezentujący UKS Achilles Leszno. Drugi na mecie zameldował się Adrian Przybyła z Iławy, a trzeci Krzysztof Szymanowski z Kościana. Wśród pań najlepsza była Didovodivk Olesia z Ivanofrankiska, drugie miejsce zajęła Patrycja Bielecka z Michałowa, a trzecia Agnieszka Przybyła z Iławy.

Grand Prix Gminy Kościan

W klasyfikacji GP na dystansie 5 km zwycięzył Tomasz Maluśki, drugie miejsce wywalczył Cezary Suchora, a trzecie Hubert Mikołajczak. Wśród kobiet na podium stanęły: Zosia Teofilewska, Amelia Tyczyńska i Paulina Szulczyńska.

Na dystansie 10 km Grand Prix wywalczył Dawid Miaskowski, miejsce drugie zajął Tomasz Musiał, a trzecie Hubert Naglak. Wśród pań tryumfowała Karolina Bielecka, druga była Patrycja Bielecka, a trzecia Maja Bultrowicz.