Bieg charytatywny “Razem dla Agnieszki” [ZDJĘCIA]

W Kurzej Górze odbył się bieg charytatywny “Razem dla Agnieszki”. Wydarzenie przyciągnęło niemal 120 biegaczy, kijkarzy i rowerzystów oraz osób pragnących wesprzeć Agnieszkę w walce z chorobą.

Bieg charytatywny “Razem dla Agnieszki” odbył się w lesie kurzogórskim. Uczestnicy do pokonania mieli pięciokilometrową trasę. Najpierw wystartowali rowerzyści, a chwilę później biegacze i kijkarze. W sumie w trasę wyruszyło niemal 120 osób. Byli to zarówno członkowie lokalnych klubów, ale nierzadko też całe rodziny.

Osobiście zjawiła się też beneficjentka imprezy, Agnieszka Matuszak, zmagająca się z nowotworem. Przypadła jej rola startera, ale sama także wyruszyła w trasę. – Wrażenia niesamowite. Tylu ludzi. Nie spodziewałam się i jest to dla mnie wzruszające. Jestem szczęśliwa i wzruszyłam się dziś nie raz. Wielkie dziękuję, bo pomoże mi to w dalszej walce – mówi pani Agnieszka. Nadal jest w trakcie leczenia, czuje się jednak dobrze. Przed nią jeszcze sporo walki, ale dzięki wsparciu wielu osób ta walka jest nieco łatwiejsza.

Pierwszy linię mety wśród rowerzystów przekroczył Patryk Włodarczak. Najszybszym z biegaczy był Hubert Naglak, a wśród miłośników nordic walking pierwsza na mecie zameldowała się Monika Frąckowiak. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody od sponsorów.

Po biegu, przy świetlicy wiejskiej, odbył się też piknik. Można było zjeść pyszną zupę, ciasta, wypić kawę. Dzieci ucieszyła za to stojąca na placu dmuchana zjeżdżalnia.

do Góry