Bezpieczne ferie! Strażacy przypominają i apelują!

Dziś rozpoczęły się ferie. Dla wielu to czas zabawy i wyjazdów. Jednak trzeba pamiętać, że to co z jednej strony przyniesie relaks może także powodować powstawanie niebezpiecznych sytuacji.

Strażacy już od pewnego czasu sygnalizują, że ferie i okres zimowy niosą za sobą charakterystyczne zagrożenia. Wychodząc naprzeciw sami organizują oraz włączają się w różnego rodzaju spotkania i akcje edukacyjne. Apelują zarówno do opiekunów jak i dzieci, by zwracali uwagę na pewne charakterystyczne elementy, które mogą w efekcie mieć wpływ na to czy ów zimowy czas będzie bezpieczny. Zwracają uwagę, że żaden lód na naturalnych ciekach i akwenach nie jest w 100% bezpieczny. Mówią jak pomóc osobie, pod którą załamał się lód, jak wezwać pomoc itd. Nie zapominają także o „cichym zabójcy – czadzie”, który potrafi się skradać w naszych mieszkaniach i domach.

Jeśli dopisze aura strażacy mogą także pomagać w wykonaniu tzw. bezpiecznego lodowiska. W działania takie równie chętnie włączą się jednostki ochotniczych straży pożarnych. Wszystko to po to, by zimowy czas odpoczynku był bezpieczny, by naszym milusińskim do głowy nie przychodziły różne „dziwne”, nie zawsze bezpieczne pomysły. Wspólnie zróbmy wszystko, by po czasie odpoczynku szczęśliwie cali i zdrowi wrócili do nauki.

Opracowanie: st. kpt. Violetta Rybczyńska- KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

do Góry