Anita Włodarczyk z trzecim złotem olimpijskim!

Anita Włodarczyk po raz trzeci z rzędu wywalczyła złoty medal olimpijski. Pochodząca z Rawicza Włodarczyk w Tokio rzutem na 78,48 m nie dała szans rywalkom.

Siłę Anita Włodarczyk pokazała już w eliminacjach, w których wystarczył jej jeden rzut, by awansować do finału. Początek rundy finałowej należał do nieco nerwowych. Rawiczanka spaliła pierwszą próbę rzutem w siatkę. Po rzucie drugim, na odległość 76,01, objęła już prowadzenie. W kolejnych dwóch rzutach wynik jeszcze poprawiała, aż do odległości 78,48. Wystarczyło to do zwycięstwa.

Reklama

To już trzeci złoty medal olimpijski Anity Włodarczyk. Jest pierwszą lekkoatletką w historii, której udało się zdobyć złoto w tej samej konkurencji na trzech kolejnych igrzyskach.

Medal podczas konkursu zdobyła też Malwina Kopron, która rzuciła 75,49 m. Pochodząca z Puław zawodniczka miała szanse nawet na srebro, ale w ostatniej kolejce rzutów wyprzedziła ją reprezentantka Chin, Wang Zheng.

W finale wystąpiła również trzecia reprezentantka Polski, Joanna Fiodorow. Z wynikiem 73,83 awansowała do ścisłego finału i zajęła 7 miejsce.

Reklama
Go to TOP