Alliance Kościan z medalami Mistrzostw Polski w JiuJitsu

Kacper Kortus został mistrzem polski w kategorii No Gi podczas VIII Mistrzostw Polski JiuJitsu 2018, które odbywały się w weekend w Poznaniu.

Reprezentanci Alliance Kościan zdobyli podczas Mistrzostw Polski oprócz najważniejszego tytułu jeszcze trzy brązowe medale. Pokazuje to siłę kościańskiego klubu, który z każdych zawodów wraca z sukcesami. Teraz może pochwalić się tym najważniejszym w kraju tytułem. W mistrzostwach wzięło udział trzech zawodników Alliance Kościan – Kacper Kortus, Kacper Otto i Dawid Słoma.

Rewelacyjnie zaprezentował się najmłodszy z kościańskiej trójki, 15-letni Kacper Kortus. W kategorii junior poniżej 81,5 kg, pokonał wszystkich swoich przeciwników. W trzech rozegranych walkach pewnie wygrywał z rywalami, zdobywając złoty medal i zostając Mistrzem Polski.

Z kolei Kacper Otto rywalizował w najliczniej obsadzonej kategorii białych pasów. W grupie tej rywalizowało około 60 zawodników. Awans do finałowej walki o złoty medal był o włos, niestety kościaniak musiał ulec jednemu z przeciwników i po 4 wygranych walkach finalnie uplasował się na 3 miejscu, zdobywając brązowy medal.

Również z brązem do Kościana wrócił trener Alliance Kościan, Dawid Słoma, który niedawno uzyskał brązowy pas w jiujitsu i rywalizował właśnie w dwóch kategoriach brązowych pasów: Master i Adult. W tej pierwszej niestety uległ przeciwnikowi w półfinale, ostatecznie zajmując 3 miejsce i zdobywając brązowy medal. W drugiej grupie już w pierwszej walce natrafił trafił na swojego pogromcę z poprzedniej walki, (który okazał się zwycięzcą całej kategorii), ale tym razem pokonał rywala, który po akcji zainicjowanej przez kościaniaka odniósł kontuzję i musiał tym razem uznać wyższość Dawida Słomy. Niewiele zabrakło, ale niestety nasz zawodnik nie awansował do walki o złoty medal, zdobywając swój drugi w tych zawodach brąz.

Zdjęcia: Alliance Kościan