Alarmy bombowe w szkołach! Jeden przed maturą!

We wtorkowy poranek w szkołach w Kościanie, Starym Bojanowie i Starym Luboszu wszczęto alarmy bombowe. W “Ratajczaku” informacja o podłożonej bombie wpłynęła tuż przed egzaminem maturalnym.

Alarmy bombowe dotyczyły Zespołu Szkół im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, Zespołu Szkół w Starym Bojanowie i szkoły w Starym Luboszu. Przed godziną 9.00, czyli tuż przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego, kościańskie służby otrzymały zgłoszenie o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w “Ratajczaku”. – Policjanci potwierdzili zgłoszenie, nie potwierdzili zdarzenia. Każda ze szkół była zamknięta i nie miała naruszonych plomb. Nic nie wskazywało, by ktoś mógł podłożyć bombę – mówi Paulina Piechowiak, zastępca rzecznika KPP w Kościanie.

Drugie zgłoszenie przyszło o godzinie 9.20, a dotyczyło Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie. Na miejsce zadysponowano nie tylko policję, ale także zawodową i ochotniczą straż pożarną. Ładunku jednak nie odnaleziono. Trzecie zgłoszenie dotyczyły szkoły w Starym Luboszu. Tutaj także alarm okazał się fałszywy. – Wszystkie zgłoszenia wpłynęły poprzez pocztę elektroniczną. Nie dotyczą tylko naszej okolicy, ale jak informuje Komenda Wojewódzka Policji, całej Wielkopolski – dodaje Paulina Piechowiak. Alarmów może być więc więcej.

Zdjęcie: Sebastian Bajonczak

do Góry