Alan Szkudlarek w Narodowej Bazie Talentów!

Alan Szkudlarek z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zdobył aż dwa wyróżnienia indywidualne podczas Turnieju #EkstraTalent PKO BP Ekstraklasa, który gościł w Wielkopolsce i znalazł się w Narodowej Bazie Talentów.

„Ekstra Talent” to program PKO BP Ekstraklasy i Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do dwunastego roku życia oraz testy sprawnościowe. W turniejach, jakie odbywają się w miastach Ekstraklasy, biorą udział młodzi piłkarze z drużyn zaproszonych przez kluby m.in. Lecha Poznań i Wartę Poznań. W przerwach między fazami turnieju, odbywają się testy sprawnościowe pod okiem specjalistów z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Dzieci mogą sprawdzić się w 3 próbach. Zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 x 5 metrów oraz biegu wytrzymałościowym, wahadłowych na 20 metrów. Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, zapisano w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez Ministerstwo.

Niezwykłym wyczynem popisał się Alan Szkudlarek z APR Kościan. Okazał się najlepszy w BEEP TEST – bieg wytrzymałościowy i bieg wahadłowy. Należy wspomnieć, że Alan walczył z zawodnikami o rok starszymi, a mimo to okazał się najlepszy. Jego wynik w BEEP TEST jest aktualnie najlepszy w Polsce.

– Wyróżniający się zawodnicy z AP Reissa Kościan regularnie biorą udział w projekcie „Akademie Klasy Ekstra” i „Ekstra Talent”. Możliwość rywalizacji na obiektach klubów ekstraklasy z czołowymi zespołami wychowuje ich na przyszłość, a jednocześnie to wspaniała przygoda. Sukces Alana nie byłby możliwy bez współpracy z rodzicami, którym dziękuję za zaufanie – mówi trener Tomasz Woźniak z APR Kościan. Przypomnijmy, że młodzi kościaniacy w czerwcu wywalczyli drugie miejsce  w Turnieju „Akademie Klasy Ekstra”. Zaliczani są do ścisłej czołówki najlepszych zespołów rocznika 2011 w Wielkopolskim ZPN.

Źródło, zdjęcie: APR Kościan

do Góry