26. Finał WOŚP w Kościanie [ZDJĘCIA cz. 1]

Od rana można zauważyć na kościańskich ulicach wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z kolei przed południem pojawiły się pierwsze, przygotowane na ten dzień, atrakcje.

O godzinie 11.00 na placu za Kościańskim Ośrodkiem Kultury pojawili się strażacy ochotnicy z OSP Kościan. Prezentowali oni sprzęt ratowniczo-gaśniczy, a także przypominali zasady udzielania pierwszej pomocy i uczyli resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Swoje stanowiska postawili też członkowie Stowarzyszenia im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej, którzy prezentowali różne rodzaje broni, a także udostępnili strzelnicę ASG. Przed południem zebrali się też biegacze i miłośnicy nordic walking, którzy po rozgrzewce ruszyli w dziesięciokilometrowy Bieg Wielkoorkiestrowy.

O godz. 14.00 atrakcje związane z finałem WOŚP przeniosą się do sali widowiskowej KOK. Odbędą się tam pokazy muzyczno-artystyczne, a także licytacje gadżetów. O 20.00 odbędzie się także światełko do nieba i pokaz sztucznych ogni. Część drugą zdjęć opublikujemy po tych wydarzeniach.

Zdjęcia: Piotr Pewiński

[envira-gallery id=”9869″]

 

do Góry