Urzędy znów zamknięte przez koronawirusa!

W związku z licznymi przypadkami koronawirusa w naszym powiecie znów zamknięte są urzędy i niektóre placówki.

Niektóre urzędy i placówki znów są zamknięte z powodu koronawirusa. Od poniedziałku (19 października) Starostwo Powiatowe w Kościanie nie będzie prowadziło bezpośredniej obsługi interesantów. Dotyczy to zarówno budynku przy ul. Al. Kościuszki, jak i ul. Gostyńskiej. W związku z tym ograniczono też obsługę osobistą w Urzędzie Miejskim Kościana oprócz przypadków bezwzględnego osobistego wstawiennictwa.

O ograniczenie załatwiania spraw osobiście w urzędzie apelują władze Śmigla, gdzie u jednego z pracowników wykryto koronawirusa. Jak wyjaśnia burmistrz Małgorzata Adamczak, pozytywny wynik badań otrzymano w czwartek w godzinach wieczornych. – Już we wtorek, po pojawieniu się objawów, wdrożyliśmy środki zapobiegawcze i odizolowaliśmy pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Nadmieniam, że zakażony pracownik nie zajmuje się bezpośrednią obsługą klientów – informuje burmistrz. Tutaj sytuacja nie jest łatwa, bo sporo urzędników skierowano na kwarantannę, ale jak podkreśla Małgorzata Adamczak, urząd przez cały czas pracuje.

Do 16 października zamknięto dla odwiedzających także Urząd Gminy Czempiń, możliwe jednak, że termin ten okaże się nieaktualny. Na razie komunikatu o przedłużeniu zamknięcia jednak nie podano. Wydłużono za to okres nauki zdalnej w szkole do przyszłego piątku.

W gminie Krzywiń klienci powinni być wcześniej umówieni na wizytę. Na razie urząd pozostaje więc otwarty. Podobnie w gminie Kościan, gdzie sprawę osobiście załatwić można tylko w wyjątkowych przypadkach, po wcześniejszym umówieniu.

Oprócz urzędów zamknięto też niektóre placówki. Zawieszono także działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Szczegóły załatwiania spraw dostępne są na stronach internetowych urzędów.

Komentarze

There is 1 comment for this article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

do Góry