Podwórka. Kościan od nieco innej strony [ZDJĘCIA]

W środę w Kościańskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy niezwykle ciekawych zdjęć w ramach projektu “Podwórka”.

“Podwórka” zrealizowano w ramach cyklu fotograficznego PROJEKT PKS, w ramach którego dokumentowana jest codzienność ziemi kościańskiej. W tym przypadku o ukazanie Kościana od nieco innej strony poproszono Hannę Majchrzak. Pani Hania od 12 lat związana jest zawodowo z fotografią.

Przyznać trzeba, że świetnie uchwyciła to, czego na co dzień nie widzimy, czyli zaplecza naszych domów i kamienic. Podwórko to w końcu bardzo ważny element naszego życia, miejsce zarówno użytkowe, jak i idealne do spotkań, zabaw, odpoczynku. Jak wyjaśnia autorka to miejsce specyficzne, odkrywające część prywatnej sfery mieszkańców. W ciągu półtora roku, kiedy realizowała projekt zwiedziła podwórka zarówno piękne i zadbane, jak i te na których panuje bałagan. Nie wszyscy, którym proponowała, zgodzili się też, by pokazać na zdjęciach co mają za domami.

Jaki obraz kościaniaków wyłania się ze zdjęć? Tego można dowiedzieć się odwiedzając Kościański Ośrodek Kultury. Wystawa dostępna tam będzie do 31 października.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

do Góry