Gostyński w strefie czerwonej, wolsztyński w żółtej!

Powiat gostyński znalazł się w strefie czerwonej w związku z wieloma potwierdzonymi przypadkami zarażenia koronawirusem. Z kolei powiat wolsztyński zakwalifikowano do strefy żółtej.

Obydwa powiaty sąsiadują z naszym i biorąc pod uwagę skalę zarażeń w nich u nas statystyki wyglądają całkiem dobrze. Od soboty, 3 października, powiat gostyński znajduje się w strefie czerwonej obostrzeń, ale wcześniej był już w żółtej. Dodatkowe obostrzenia tego dnia wprowadzono też w powiecie wolsztyńskim, który z kolei trafił do strefy żółtej.

Zakwalifikowanie tych powiatów do zagrożonych stref oznacza dodatkowe obostrzenia dla mieszkańców. Strefa czerwona to m.in. zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych, targów, kongresów. Wydarzenia sportowe muszą się odbywać bez publiczności, a imprezy maksymalnie na 50 osób. Trzeba też nosić maseczki we wszystkich przestrzeniach publicznych. Strefa żółta ma obostrzeń nieco mniej, ale też obowiązują m.in. maseczki, ograniczenia w organizacji imprez, wydarzeń, czy zawodów sportowych.

Aktualnie w powiecie wolsztyńskim aktywnych jest 51 przypadków zarażenia koronawirusem (stan na 2 października), a w gostyńskim 144 (stan na 30 września).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

do Góry