Śmigielskie quizwanie. Gmina rzuca wyzwanie!

Gmina Śmigiel przygotowała ciekawe wyzwanie dla wszystkich Polaków. To “Śmigielskie quizwanie”, czyli turystyka, rekreacja, sport i rywalizacja w jednym.

Śmigielskie quizwanie to pomysł władz gminy Śmigiel na rywalizację i aktywność fizyczną w czasie pandemii. – To drugie organizowane przez nas wydarzenie wirtualne. Tym razem, kierujemy je do osób z całego kraju, którzy szukają motywacji do ruchu. Mieszkańcy gminy Śmigiel od wielu lat są bardzo aktywni, chętnie biorą udział w wydarzeniach sportowych i rekreacyjnych organizowanych na terenie gminy. W okresie pandemii musieliśmy wymyślić nowe wyzwania dla naszych mieszkańców. Ponieważ zadanie można zrealizować w każdym miejscu w Polsce, zapraszamy do niego wszystkich Polaków – wyjaśnia burmistrz, Małgorzata Adamczak.

By wziąć udział w wyzwaniu należy dokonać rejestracji na stronie Aktywny Śmigiel i rozwiązać quiz. Następnie wybrać formę aktywności i pokonać odpowiedni dystans:

  • 20 km – jeżeli wybierzesz spacer, marszobieg lub marsz „nordic walking”,
  • 30 km – jeżeli wybierzesz bieganie,
  • 50 km – jeżeli wybierzesz jazdę rowerem

Dystansu nie trzeba pokonać jednego dnia, jednak minimalny limit aktywności danego dnia to 5 kilometrów. Trzecie zadanie dotyczy rekreacji twórczej. W dowolnej formie (fotografii, rysunku, obrazu) należy przedstawić swoje wyobrażenie o tym mieście.

Każdy kto weźmie udział w wydarzeniu otrzyma pamiątkowy medal oraz śmigielski upominek. Uczestnicy, którzy w każdej kategorii wykażą się najwyższym wskaźnikiem aktywności otrzymają zaproszenie na weekend do Śmigla. Będą mogli zapoznać się z walorami „miasta wiatraków”, ale także wziąć udział w treningu z wykwalifikowanym trenerem.

Zapisy oraz szczegółowy regulamin dostępne są na stronie www.aktywny.smigiel.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

do Góry