Zatrzymali sprawcę kradzieży. Pomagał mu nieletni!

Kościańscy policjanci zatrzymali sprawcę dwóch kradzieży, do których doszło w sierpniu w Nowym Dębcu. Jak się okazało, złodziejowi pomagał nieletni.

W połowie sierpnia policjanci z Kościana przyjęli zgłoszenie o kradzieży plecaka w Nowym Dębcu. W plecaku schowany był telefon komórkowy oraz kluczyki od samochodu ofiary przestępstwa. Mieszkanka powiatu leszczyńskiego wyceniła wartość strat na kwotę 900zł. Kilka dni później w tej samej miejscowości nieznany sprawca ukradł obywatelce Niemiec torebkę z całą zawartością. Okradziona kobieta rzuciła się za złodziejem, który porzucił swój łup podczas ucieczki. W skradzionej torebce znajdowały się karty płatnicze, dokumenty oraz telefon komórkowy. Wartość strat wyniosła blisko 1300zł. Policjanci wkrótce zatrzymali sprawcę kradzieży.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą wpadli na trop 20-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego. Mężczyznę zatrzymano. Usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Kryminalni w sprawie ustalili również nieletniego, który wspólnie z dorosłym kolegą miał dokonać tych przestępstw. Nieletni za swój czyn także odpowie, ale przed Sądem Rodzinnym.

Pamiętajmy, żeby chronić swoją własność podczas pobytu nad wodą. Czasami chwila naszej nieuwagi może zachęcić złodzieja do kradzieży.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

do Góry