To było lato pełne sukcesów dla młodych piłkarzy z APR Kościan. Odnieśli sporo sukcesów piłkarskich w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich. Za tydzień będę reprezentować naszą gminę w prestiżowym Turnieju Bałtyk Cup 2020 w Rewalu.

Akademia Piłkarska Reissa, jako pierwszy klub w powiecie kościańskim wróciła do regularnych treningów po przerwie związanej z epidemią. Oczywiście zgodnie z nowymi obostrzeniami. Zespoły początkowo trenowały w małych grupach. Z upływem czasu wróciły do normalnych treningów, spotkań towarzyskich z zespołami z różnych stron regionu i zaczęły występować w turniejach. Dzięki temu lato było pełne sukcesów dla APR Kościan.

Żaki

Wakacje zespół żaka rozpoczął od finałowej kolejki Ligi Deichmanna, która co roku gromadzi w Lesznie czołowe zespoły z kilku województw. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka sięgnęli po złoto, a w całym sezonie nie zaznali goryczy porażki i zdobyli blisko 130 bramek. Pozostałe miejsca zajęły zespoły FA Leszno, Chrobry Głogów, Lech Poznań FA, Korona Wschowa. Tydzień później kościaniacy wywalczyli brązowe medale Ogólnopolskiego Turnieju Euro Cup w Wągrowcu. Okres przygotowawczy zakończyli zwycięstwem w Turnieju GAP Cup w Śmiglu i wywalczeniem piątego miejsca w Klubowych Mistrzostwach Polski.

Trampkarze

Latem nie próżnowała również najstarsza grupa piłkarzy z Kościana, która rozegrała szereg spotkań kontrolnych i wyjechała na obóz do Dolska. W nowym sezonie trampkarze prowadzeni przez trenera Pawła Brzeskota i Przemysława Skrzypczaka będą występować w I Lidze Okręgowej C2, a w najbliższy weekend rozegrają swój pierwszy mecz ligowy z Wartą Międzychód.

Rocznik 2010

Pasmo sukcesów mają za sobą również chłopcy z rocznika 2010, którzy wygrali Turniej Remas Cup w Lesznie. Stanęli na podium Podkowy Racotu i grając z młodzikami zdobyli brązowe medale Turnieju z okazji 100-lecia Powrotu Leszna do Macierzy. Część chłopców wyjechała również na obóz sportowy do Darłowa. Najlepsi chłopcy z Kościana grają w Reprezentacji Regionu APR, która jest zdecydowanym liderem tabeli w rozgrywkach WZPN i w derbowym pojedynku rozbiła Obrę Kościan 12:0. Zwycięstwem zakończyło się również spotkanie w Lidze Wojewódzkiej Młodzika, w której Akademia Piłkarska Reissa wygrała z Obrą Kościan 3:0.

Dzieci

Latem nie próżnowały również najmłodsze dzieci z APR, gdyż powstała grupa reprezentacyjna rocznika 2013 i młodsi oraz zespół skrzata. Pierwszy zespół wakacje zakończył wywalczeniem drugiego miejsca w prestiżowym Turnieju Regionów WLLP, w którym występują czołowe zespoły z trzech województw. Natomiast skrzaty zdobyły na Turnieju Skrzatów WZPN w Racocie aż 30 bramek i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

– Jako jedyny klub w gminie Kościan zapewniamy możliwość gry najbardziej utalentowanym zawodnikom na poziomie ogólnopolskim, a następnie możliwość przejścia do klas sportowych i gry w Centralnej Lidze Juniorów. Jednocześnie dbamy o rozwój zawodników wybierających ścieżkę lokalizacyjną, którym zapewniamy mnóstwo radości i zabawy na treningach, ale bacznie obserwujemy ich postępy poprzez występy w Wielkopolsko-Lubuskiej Lidze Piłkarskiej – mówi koordynator Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Bezpieczne treningi AP Reissa Kościan odbywają się na Orliku przy ul. Wyzwolenia w Kościanie (obok Basenu MOSiR), a wszystko w 100 procentach zgodnie z nowymi wymogami Ministerstwa Sportu i GIS. Aktualnie trwają wrześniowe nabory we wszystkich kategoriach wiekowych. To skrzat (3-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

do Góry