Remont drogi do Srocka Wielkiego [ZDJĘCIA]

Rozpoczęto remont drogi prowadzącej do Srocka Wielkiego w gminie Czempiń. Pomimo sporu pomiędzy gminą a powiatem droga zostanie przebudowana.

Trwa remont drogi powiatowej od skrzyżowania do Srocka Wielkiego. Łączny koszt inwestycji to blisko 2,2 mln zł, ale niemal 1,4 mln to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 450 tysięcy złotych dołoży też gmina Czempiń.

Wsparcie od gminy Czempiń i realizacja całej inwestycji stały jednak jeszcze niecały rok temu pod znakiem zapytania. Wybuchł bowiem spór pomiędzy władzami powiatu kościańskiego, a władzami gminy. Pomimo wcześniejszej deklaracji wsparcia inwestycji określoną kwotą przez gminę, powiat żądał większego udziału pod groźbą rezygnacji z dofinansowania, a co za tym idzie całego remontu. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykułach:


W ramach prac zostanie wyremontowany niemal 2,5 km odcinek drogi. Na odcinku o nawierzchni bitumicznej, który ma 1,2 km droga zostanie poszerzona do 5,5 m. Droga zyska nową warstwą ścieralną. Powstaną nowe krawężniki, odtworzone i odmulone rowy, wzmocnione pobocza i zjazdy na pola. Gruntowy odcinek, który również doczeka się remontu ma 1,250 km długości. Zostanie on wzmocniony i pokryty warstwą mrozoochronną, warstwą z kruszywa, warstwą wiążącą i warstwą ścieralną.

Remont znacząco ułatwi i skróci poruszanie się autobusu szkolnego dowożącego dzieci do Szkoły Podstawowej w Głuchowie. Również mieszkańcy korzystający z drogi odczują różnicę i komfort jazdy. Prace wykona Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń Sp. z o.o.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

do Góry