I jezdnią i chodnikiem na Młyńskiej pod wiaduktem!

Zmieniono organizację ruchu pod wiaduktem na ulicy Młyńskiej w Kościanie. Teraz rowerzyści mogą jechać i jezdnią i chodnikiem.

Głosy krytyczne co do przejazdu pod torami na ul. Młyńskiej pojawiały się od momentu otwarcia tunelu. Głównie dotyczyły one ruchu rowerów. Użytkownicy jednośladów zwracali uwagę, że jazda jezdnią nie jest bezpieczna i dodatkowo utrudnia ruch kierowcom samochodów. Takie rozwiązanie przyjęto jednak, bo chodnik jest zbyt wąski. Niezadowoleni byli więc niemal wszyscy. Teraz jednak się to zmieni, bo rowerzyści mają wybór. Mogą jeździć i jezdnią i chodnikiem.

Niedawno zmieniono organizację ruchu w tym miejscu, o czym informują nowe znaki drogowe. Pozostawiono rowerzystom możliwość jazdy jezdnią, a jednocześnie dozwolono jazdę chodnikiem. Wielu i tak łamało przepisy i korzystało z chodnika. Nowe rozwiązanie nie jest idealne, ale powinno zwiększyć bezpieczeństwo i upłynnić ruch samochodowy. Kierowcy aut nie będą bowiem musieli dostosować tempa do rowerzystów, albo łamać przepisów. Na szczęście jednak policja do tej pory łagodnie podchodziła do tych naruszeń.

Zmiana organizacji oznacza jednak, że rowerzyści będą musieli bardzo uważać na pieszych. Zwłaszcza w środkowej części tunelu, gdzie mogą spotkać się z wychodzącymi z klatki schodowej. To piesi mają bowiem pierwszeństwo na chodniku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

do Góry