Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili 30 wykroczeń, podczas jednodniowej kontroli.

Wspólne działania przeprowadzono na  parkingu mieszczącym się na obwodnicy Kościana. Jest to miejsce gdzie można bezpiecznie dokonać kontroli pojazdu i przewożonego ładunku. W trakcie wspólnych działań mundurowi skontrolowali 34 pojazdy przewożące ładunki. Ujawnili 30 wykroczeń. Podczas działań zatrzymano 3 dowody rejestracyjne. W 2 przypadkach funkcjonariusze zastrzeżenia mieli do dokumentowania czasu pracy kierowców, w kolejnych 3 do sposobu załadunku towaru. Ujawniano również 9 wykroczeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących tymi pojazdami.

– Pamiętajmy, że wypoczęty kierowca, właściwie załadowany ładunek i sprawny pojazd przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Do tego dawka przestrzegania innych przepisów ruchu drogowego i z pewnością na drodze będzie bezpieczniej. Warto, żeby tych zasad przestrzegali wszyscy uczestnicy ruchu, począwszy od rowerzysty a kończąc na kierowcy ciężkiego zestawu przewożącego kilkadziesiąt ton ładunku. Planujemy już kolejne wspólne działania – apeluje policja.

Źródło, zdjęcie: KPP w Kościanie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry