Otwarto zmodernizowany plac zabaw i boisko [ZDJĘCIA]

Na Gurostwie oficjalnie otwarto zmodernizowany plac zabaw wraz z nowym, trawiastym boiskiem. Inwestycja pochłonęła około 145 tysięcy złotych.

W piątek otwarto zmodernizowany plac zabaw przy ul. Powstańców Wielkopolskich na Gurostwie w Kościanie. Obok placu powstało też trawiaste boisko z nawodnieniem, będące namiastką pełnowymiarowego boiska, o które mieszkańcy osiedla walczą już od wielu lat. Na placu zabaw ustawiono nowe urządzenia do zabawy dla dzieci, a także także do ćwiczeń na świeżym powietrzu dla nieco starszych. Kosztowało to 45 tysięcy złotych. Boisko to z kolei koszt niemal 100 tysięcy.

Krótko o inwestycji podczas oficjalnego otwarcia opowiedział burmistrz, Piotr Ruszkiewicz. – Mam nadzieję, że sprawi dzieciom wiele frajdy i radości. Myślę, że to na razie zaspokoi potrzeby młodych sportowców – mówił Ruszkiewicz. Głos zabrał też radny Łukasz Naglik. To on przez wiele lat walczył właśnie o boisko na Gurostwie. – 12 lat czekaliśmy na boisko. Wreszcie mamy kawałek dla najmłodszych. Oczywiście nie poprzestaniemy na tym, bo chcielibyśmy dla Gurostwa wywalczyć boisko wielofunkcyjne, by również starsi mieli gdzie trenować. Za to na razie dziękujemy, ale będziemy walczyć dalej – zapowiedział.

Po otwarciu zaprezentowano pokazowy trening piłkarzy, a obecne na uroczystości dzieci wypróbowały nowe urządzenia. Dla najmłodszych przygotowano też niespodziankę – lody.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry