Pożar zboża na pniu w Piotrkowicach [ZDJĘCIA]

Po południu wybuchł pożar zboża na pniu w Piotrkowicach. Ogień stanowił poważne zagrożenie dla pobliskich budynków mieszkalnych.

Pożar zboża na pniu zauważono krótko przed godziną 16.00. Ogień szybko się rozprzestrzeniał wspomagany mocno wiejącym wiatrem. W związku z tym na miejsce zadysponowano liczne siły i środki z powiatu kościańskiego, ale też poznańskiego. Po dotarciu pierwszych jednostek na miejsce okazało się, że płonie pole, na którym rośnie pszenica. Zagrożone było wiele hektarów pola, wzywano więc kolejne zastępy. Ogień “podchodził” już pod budynki mieszkalne.

W sumie w akcji gaśniczej udział brało 13 zastępów straży. Z powiatu kościańskiego po 2 z JRG Kościan, OSP Racot i OSP Czempiń oraz po 1 z OSP Głuchowo, OSP Kościan, OSP Gorzyce, OSP Stary Gołębin. Z kolei z powiatu poznańskiego JRG9 Mosina, KM PSP Poznań i dwa OSP Strykowo.

Na szczęście ogień szybko udało się opanować. Duża zasługa w tym rolników bronujących pole i odcinających zagrożone obszary. W sumie spłonęły około 2 hektary pszenicy.

Na razie nie wiadomo dokładnie, co było przyczyną pożaru. Z uwagi na miejsce jego powstania teorie są dwie – albo niedopałek papierosa, albo zwarcie w linii energetycznej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry