Będą bezpłatne taksówki dla seniorów w gminie Śmigiel! Rusza pilotażowy program “Śmigielska taksówka 65+”. To także oferta dla osób niepełnosprawnych.

Bezpłatne taksówki dla seniorów zaczną kursować od poniedziałku, 3 sierpnia. Pilotaż programu potrwa miesiąc, a zaplanowano w budżecie na jego realizację 20 tysięcy złotych. – Widzimy, że autobusy coraz rzadziej kursują. Pojawia się więc problem wykluczenia transportowego. By z nim walczyć wprowadzamy, za dobrym przykładem innych gmin, program “Śmigielska taksówka 65+” – zapowiada zastępca burmistrz Śmigla, Marcin Jurga.

Z bezpłatnych przejazdów skorzystają mieszkańcy gminy Śmigiel w wieku 65 i więcej lat. Zwłaszcza osoby samotne, w trudnej sytuacji materialnej, czy przewlekle chore. Skorzystać mogą też osoby niepełnosprawne, które nie muszą spełniać kryterium wieku. Taksówka dowiezie ich do urzędu, na dworzec w Starym Bojanowie lub Przysiece Polskiej, na cmentarz, czy do placówek medycznych.

By umówić się na przejazd należy dokonać zgłoszenia nie później niż 3 dni przed planowanym wyjazdem. Zgłoszenia przyjmuje koordynator pod numerem telefonu 692 438 150 w godzinach 8.00 – 14.00. Przewozy odbywać się będą od 7.00 do 18.00 w dni powszednie. Wraz z seniorem, czy osobą niepełnosprawną może jechać także niepełnoletni opiekun. W trakcie realizacji programu jedna osoba skorzystać może z usługi dwukrotnie.

Szczegóły oraz regulamin dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Śmigla.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry