WKKW w Racocie! Emocje i widowiskowe skoki [ZDJĘCIA]

W sobotę i niedzielę odbywały się eliminacje Pucharu Polski WKKW w Racocie. Emocji, widowiskowych skoków i pięknych koni nie brakowało.

Tradycyjnie zawody WKKW w Racocie odbywają się w maju. Tym razem organizatorzy zmuszeni byli przenieść je na termin późniejszy. Mimo to uczestnicy nie zawiedli. Przyjechało ponad 100 zawodników, którzy startowali na 115 koniach. – Jesteśmy bardzo zadowoleni. Zawodnicy chwalą nasz kros i organizację. Przez długi czas panowała stagnacja w zawodach, widać więc też zadowolenie, że wreszcie mogą dosiąść swoich wierzchowców – podkreśla Anna Bielawa-Smoczyk, kierownik stadniny i główny hodowca.

Warto podkreślić też wysoki poziom zawodów. Przyjechało wielu zawodników z czołówki polskich jeźdźców. Na liście startowej można znaleźć chociażby tak znane nazwiska jak Paweł Spisak, wielokrotny reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich, czy Artur Społowicz, multimedalista Mistrzostw Polski i również uczestnik Igrzysk Olimpijskich.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w ujeżdżeniu oraz próbie skoków przez przeszkody. Z kolei w niedzielę rywalizowali w próbie terenowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry