Trwa zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w pożarze mieszkańców Starych Oborzysk. W jeden dzień udało się już zebrać niemal 15 tysięcy złotych.

O pożarze domu w Starych Oborzyskach pisaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy więc tylko, że doszło do niego, w nocy z wtorku na środę i dom nie nadaje się do użytku. Czteroosobowa rodzina straciła cały dobytek. Byliśmy też na miejscu zdarzenia (artykuł i zdjęcia) i rozmawialiśmy z właścicielem – panem Rafałem. Łamiącym głosem prosił o pomoc, a wiadomo, że niełatwo jest prosić. Nasz artykuł, że potrzebna jest pomoc osiągnął ponad 870 udostępnień, a liczba ta cały czas rośnie. Widać więc, że czytelnicy chcieli pomóc. Po południu ruszyła zbiórka dla poszkodowanych w pożarze.

Jak widać teza o chęci pomocy się sprawdziła. Przez jeden dzień wpłacono niemal 15 tysięcy złotych! Pomoc w uprzątnięciu i wywiezieniu zniszczonych rzeczy z domu zadeklarowali strażacy z lokalnych jednostek OSP oraz gmina Kościan. Pomagają sąsiedzi, parafia i szkoła w Starych Oborzyskach. Pomoc jest jeszcze potrzebna, dlatego jeśli ktoś chciałby pomóc w inny sposób niż poprzez wpłatę, to najlepiej kontaktować się z parafią lub szkołą.

Wpłat można dokonywać z kolei na stronie “Pomagam” – link do zbiórki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry