Rodzina straciła cały dobytek w pożarze! Potrzebna pomoc!

Czteroosobowa rodzina straciła cały dobytek w pożarze domu, który wybuchł w nocy z wtorku na środę w Starych Oborzyskach. Teraz potrzebna jest pomoc!

Na razie nie wiadomo dokładnie jak doszło do pożaru. Możliwe, że ogień wydostał się z kominka, ale w jaki sposób pozostaje niewiadomą. W tym czasie właściciel domu, pan Rafał spał. Reszta rodziny przebywała na piętrze. W pewnym momencie pana Rafała coś obudziło. – Przebudziły mnie jakieś trzaski, jakiś ogień. Spałem dość mocno, więc nawet nie wiem dokładnie co się działo. Chwyciłem komórkę i wybiegłem do salonu. Krzyczałem, że ogień i pali się. Wszystko działo się tak szybko, że niewiele pamiętam. Jesteśmy w szoku. Wybiegliśmy z domu tylko z tym co na sobie. Nic więcej nie mamy – opowiada łamiącym się głosem Rafał Robakowski. Pożar rozwijał się bardzo szybko, gdyby nie szybka reakcja pana Roberta, mógł zakończyć się nawet tragicznie. Rodzina w kilka chwil straciła cały dobytek.

Po pożarze dom nie nadaje się do użytkowania. Spłonęło wszystko, co było na parterze. Ogień nie dostał się na wyższą kondygnację, ale i tam zniszczenia od temperatury i dymu są ogromne. Nie wiadomo, czy cokolwiek będzie się nadawało do użytku. Pan Rafał, jego żona i dwie córki nie mają gdzie mieszkać, nie mają nawet ubrań, pozostali z niczym.

Potrzebna jest więc pomoc. Tę zadeklarował już ksiądz, sołtys i wójt, więc najbliższe dni rodzina będzie miała gdzie spędzić. Generalny remont domu jednak nie tylko potrwa na pewno dość długo, to jeszcze potrzebne są przecież spore pieniądze. Każda pomoc będzie więc na wagę złota. Wparcie poszkodowanym zadeklarowali już ochotnicy z lokalnych jednostek OSP, sąsiedzi, działa także Urząd Gminy Kościan oraz szkoła w Starych Oborzyskach. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie zorganizowana zostanie jakaś zbiórka. Szczegółów jeszcze nie znamy, jeśli ktoś jednak chciałby pomóc, to najlepiej kontaktować się właśnie z parafią, szkołą lub Urzędem Gminy Kościan. Można też wpłacać pieniądze poprzez portal “Pomagam” – link do zbiórki TUTAJ.

Zobacz też: “Pożar domu w Starych Oborzyskach

Komentarze

There is 1 comment for this article
 1. Rafał Robakowski 21 lutego 2020 23:29

  Witam wszystkich ,
  Bardzo dziękujemy za ofiarowaną pomoc materialną oraz finansową ,
  dużo czasu jeszcze upłynie zanim dojdziemy do siebie ,
  Dostaliśmy drugie życie !!!
  dom się odbuduje z wszystkimi osobami co mają dobre serce
  Bardzo dziękujemy za wsparcie
  Rafał Robakowski z rodziną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

do Góry